Aksident në Prilep, dy të lënduar

PRILEP – Dy persona të moshës 18 dhe 26 vjeç u plagosën rëndë në një aksident automobilistik që ndodhi këtë mëngjes rreth orës 4.30 në Bulevardin Goce Delchev në Prilep. raporton makfax.com.mk

Policia informon se në aksident janë përfshirë një veturë e pasagjerëve “Mercedes”, i drejtuar nga AM (24) nga Prilep dhe një automjet “Opel Zafira”, i drejtuar nga AT (45) nga Prilep.

“Në aksident, FV (26) dhe DA (18), të dy nga Prilep, pasagjerët në automjetin” Mercedes “u lënduan rëndë, ndërsa shoferi i të njëjtit automjet u lëndua, konstatuar në Gjeneralin spital në Prilep ”, njofton policia.

Vendi u inspektua nga një ekip nga Stacioni Policor i Prilepit./ora24.tv