E paqartë e ardhmja e Pogba-së

Juventus-i gjatë afatit kalimtar të verës së ardhshme do të bëjë një lëvizje në drejtim të mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, njofton Insajderi.

Sipas Calciomercato, reprezentuesi i Francës nuk është i lumtur në klubin anglez dhe dëshiron të largohet.

Kjo raportohet se është bërë e ditur nga agjenti i futbollistit, por vështirë se Pogba do të lejohet të largohet, sidomos pas përformancave të mira kohëve të fundit.

 

Megjithatë, edhe Juventus janë të vendosur ta rikthejnë Pogban, por do presin për një lëvizje në afatin e ardhshëm të transferove./ora24.tv