EMRAT/ Miratohet përbërja e Komisioneve Parlamentare, pjesë e saj dhe LSI

Seanca e sotme plenare nisi me një minutë heshtje për minatorët që humbën jetën në vendet e punës, kryesisht në Bulqizë. Ndërkohë në seancë deputetet miratuan edhe emrat e komisioneve parlamentare, ku pjesë e listës ishin dhe deputetët e LSI-së, të cilët nuk kanë formuar grup parlamentar. Erisa Xhixho u miratua në në komisionin e Ekonomisë, Agron Cela në komisionin e sigurisë ndërsa Petrit Vasili në komisionin e shëndetësisë, raporton javanews.al.

Komisioni për Çështjet Ligjore Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut

Grupi i PS: Fatmir Xhafaj, Ermonela Felaj, Damian Gjiknuri, Jurgis Çyrbja, Saimir Hasalla, Toni Gogu, Xhemal Qefaliaj, Gerta Duraku, Denis Deliu, Eduart Ndreca, Gledis Çeliku.

Grupi i PD: Gazment Bardhi, Enkelejd Alibeaj, Dhurata Typi Çupi, Saimir Korreshi, Greta Bardeli, Dashnor Sulaj, Elda Hoti, Bledion Nallbati, Fatmir Mediu,

Komisioni për Integrimin Evropian

Grupi i PS: Taulant Balla, Blendi Klosi, Bujar Çela, Ornaldo Rakipi, Etien Xhafaj, Mimi Kodheli, Lavdrim Krashi, Erisa Xhixho.

Grupi i PD: Edi Paloka, Luçiano Boçi, Flutura Açka, Kreshnik Çollaku, Belind Kellici, Tomor Alizoti.

Komisioni për Politikën e Jashtme

Grupi i PS: Hatixhe Konomi, Lavdrim Krashi, Arqi Bllako, Benet Beci, Blendi Klosi, Petro Koci, Besjan Ajazi, Klodiana Spahiu.

Grupi i PD: Grida Duma, Kreshnik Çollaku, Shpërtim Idrizi, Tritan Shehu, Belind Këlliçi./ora24.tv