I dedikoi këngë koronës: Covid-19, i merr jetën këngëtarit legjendarë shqiptarë

Me 30 dhjetor u bë e ditur se artisti Kujtim Prodani është i infektuar me COVID-19. Gjendja e tij shëndetësore paraqitej e brishtë aq sa i është dashur të shtrohet në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë që t’i nënshtrohej oksigjenimit, njofton Insajderi.

Ishte këngëtari ai që dha lajmin i pari me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook.

“Sa miq e sa të afërm na more, o flamë e keqe! Klinika “Shefqet Ndroqi””, shkroi ai, duke ndarë edhe një fotografi nga shtrati i spitalit.

I biri i artistëve të njohur Anita Take dhe Agim Prodani, ndërroi sot jetë në moshën 57 vjeçare.

Prodani është këngëtar i njohur dhe shumë i dashur për publikun shqiptar. Është kantautor i dhjetëra këngëve të muzikës së lehtë shqiptare, ndërsa për vite me radhë ai ka qenë pjesë e skenave të festivaleve të shumta.

Në prill, atëherë kur kishte vetëm pak javë që COVID-i kishte hyrë në Shqipëri, Kujtim Prodani shkroi një këngë me titull “Ju flet Corona”. /ora24.tv/