Invalidi i UÇK-së nga Shkupi: Kam problem të madh, Alija më çon te Bujari, Bujari më thotë kërko ndihmë te dega, dega më thotë shko te Artani….

Shkup – Invalidi i Luftës Isak Ibraimi, në një prononcim në llogarinë e tij në Facebook, ka hedhur disa akuza për mospërfillje prej degës dhe zyrtarëve të BDI-së, duke filluar prej liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit, degës së BDI-së, ministrit të Punëve të Jashtme Bujar Osmanit, e deri tek zv/ kryeministri  parë Artan Grubi, përcjellë Gazeta Lajm

“Të Nderuar Vllezër, ju kisha Lutur që këto 3 muaj të më lini të qetë, jam i lodhur, tepër i lodhur, kam probleme të mdhaja shëndetsore, e kam patjeter këto 3 muaj ti përkushtohem vetvetes dhe familjes,
Dëshira ime është tju shërbej dhe tju ndihmoj gjithve, por besoni se nuk mundem.
Ju që mendoni dhe që më thoni se i kam miq këto funkcionarët e BDIs dhe se mundem të ju kryej punë, po e tham haptas edhe un kam mendu ashtu por po dalin Armiq.
Besoni se nuk ju përgjigjen as kërkesave të mija të vogla edhe nëse bëhet fjal për çështje Jete, e lere se më për kërkesa tjera.
3 vite më adresonin te Bujar Osmani, kurse aj te Ali Ahmeti, kurse aj te Dega çairit, dega çairit sflisnin me Bujar Osmanin e kështu me radh.
Edhe tash Dega çairit më adreson te Artan Grubi, nuk folin me Artan Grubin (a fora i kan sedi?). Artan Grubi ska faj, nuk na njeh,sna ka kerku vot, sna ka premtu asgja edhe as sms sju pergjigjet, e lere më se tna takoj.
Për këtë shkak ju Lus mos kërkoni shërbime nga unë, pasi që un nuk kam asnjë post as priveligjion në parti.
Shihemi pas 3 muajve InshaAllah bohet më mir deri atëher.
Me Respekt të madh po jav shkruaj kët arsyetim dhe kët status.
Më Falni edhe një her por jam i pafuqishëm”, përfundon deklaratën e tij, invalidi i luftës Isak Ibraimi./ora24.tv/