Japonia ‘ngrin’ asetet financiare të Putin dhe zyrtarëve të tjerë rus

Botë – Japonia do të ngrijë asetet financiare të presidentit rus Vladimir Putin “dhe zyrtarëve të tjerë kyç të qeverisë” pas pushtimit rus të Ukrainës, tha kryeministri Kishida Fumio, shkruan Syri.net

Kryeministri Fumio tha se veprimet e Rusisë janë një shkelje e ligjit ndërkombëtar, që Japonia e dënon fuqishëm, raportoi NHK të dielën. /ora24.tv