Kasami, i ftuari i ministrit Cakaj në konferencën mbarëshqiptare në Tiranë

Tiranë, 25 nëntor – Kreu i BESËS, Bilall Kasami i ftuari i ministrit Cakaj në konferencën mbarëshqiptare në Tiranë.

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami gjatë ditës së sotme është duke qendruar në Tiranë ku po merrë pjesë në konferencën “Roli i Shqipërisë në promovimin e interesave kombëtare të shqiptarëve në hapësirën e Ballkanit Perëndimor”, konferencë e cila organizohet nën patronazhin e Ministrit në detyrë për Evropë dhe Politikë të Jashtme, z.Gent Cakaj.

Në këtë konferencë pritet të diskutohet për hapat që duhet të ndërmer Shqipëria për promovimin e interesit të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor./RaportonFlesh24

 

Image may contain: 4 people

Image may contain: 4 people, people sitting