Kjo është marrëveshja e plotë mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit (FOTO-DOKUMENT)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe u.d. e presidentit, Vjosa Osmani, kanë arritur marrëveshje, që të garojnë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Gazeta Blic, sjell ekskluzivisht dokumentin e marrëveshjes.

Sipas marrëveshjes, Albin Kurti, do të jetë kandidat për kryeministër, teksa Vjosa Osmani, për presidente të ardhshme të vendit.

Në këtë marrëveshje, zotohen për vazhdimin e vetingut në sistemin gjyqësor në vend.

Gjithashtu, në marrëveshjen mes Kurtit dhe Osmanit, janë vendosur edhe marrëdhëniet ndërkombëtare që Kosova duhet t’i ketë me vende të caktuara./ora24.tv/

Kjo është marrëveshja e plotë: