Kosovë/ Ruzhdi Matoshi i bashkohet AAK-së në listën për deputetë (VIDEO)

Kosovë – Ish-deputeti i Kuvendit të Maqedonisë, Ruzhdi Matoshi do ë jeë kandidat për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) tregojnë burime brenda partisë së Haradinajt, njofton News-mk

Matoshi, shtetas edhe i Kosovës, do të garojë për ulëse në Kuvendin e Kosovës në lisën e partisë së Ramush Haradinajt.

Ndryshe, Matoshi njihet për kontribut të madh në Kosovë si pjesëtar i Ushtrisë Clirimtare ë Kosovës (UCK), ndërsa së fundmi është profesor në Universitetin UBT.

Ka qenë deputet i Kuvendit ë Maqedonisë nga radhët e PDSH-së në mandatin 2002-2008, si dhe përfaqësues i Maqedonisë në Këshillin Evropian. Jeton dhe vepron në Tetovë, por edhe në Kosovë./ora24.tv/