Kristal Abazaj, nga Istanbulspori kalon te Tirana

Tirana ka arritur të bind Kristal Abazaj, i cili tashmë rikthehet në Ligën Superiore të Shqipërisë.

Sulmuesi 26-vjeçar, i lindur në Elbasan ka arritur një marrëveshje me klubin kryeqytetas dhe kështu ai do të firmosë një kontratë për një vit e gjysmë.

Abazaj më parë ka qenë pjesë e klubeve si Luftëtari, Skënderbeu, Anderlehti, Kukësi dhe së fundmi Istanbulspor.