Lëndohen dy persona në një aksident trafiku në Shtip

SHTIP – Dje në orën 10.15 është raportuar se në kryqëzimin e rrugës “Goce Delchev” me rrugën “Boris Kidrich” në Shtip ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit të pasagjerit “Opel Astra”, me targa Sveti Nikole, i drejtuar nga JS (44 ) nga fshati Erdzelija dhe një kamion “Scania” me një rimorkio, me targa të Shtipit, i drejtuar nga GS (58) nga Shtipi, informojnë nga Ministria e Brendshme. transmeton sitel.com.mk

Në aksident, pasagjeri  DE (44) u plagos rëndë, dhe shoferi J.S. ai ka pësuar lëndime trupore, të konstatuara në Spitalin Klinik Shtip.

Skena e aksidentit është inspektuar nga një ekip inspektues nga SPB SHtip. /ora24.tv