Maqedonia merr fitoren e parë në Kupën e Botës

Falë lojës së mirë në pjesën e dytë, ekipi i hendbollit i Maqedonisë mposhti përzgjedhjen e Kilit në Kupën e Botës në Egjipt, dhe u vendos në fazën e dytë të Kupës së Botës. njofton tv21.tv

Maqedonia humbi një ndryshim pas pjesës së parë, por në pjesën e dytë ata kishin gjërat nën kontrollin e tyre, dhe së pari arritën epërsinë, dhe pastaj vazhdimisht e rrit atë, në +4 më të lartën.

Në fund, një fitore 32:29 e ekipit tonë, e cila nuk transferon asnjë pikë në grupin tjetër, në të cilin do të duhet të luajë me Rusinë, Bjellorusinë dhe Slloveninë.

Në dy ndeshjet e para, Maqedonia u mund nga Suedia dhe Egjipti në Kupën e Botës./ora24.tv