Messi: Barcelona do të rritet me Xavin, ai e njeh klubin në mënyrë perfekte

Lionel Messi mirëpriti MARCA-n në shtëpinë e tij të re në Paris, teksa mori Pichichi-n e tij të tetë, të cilin e fitoi sezonin e kaluar si golashënuesi më i mirë në La Liga Santander, raporton syri.net.

Një Messi i qetë dhe i lumtur hapi dyert e tij për MARCA-n, teksa u shpreh se është i kënaqur me mënyrën se si është vendosur mirë në Paris.

Duke u fokusuar në anën e futbollit të gjërave, Messi e di se ka shumë presion mbi Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

“Të gjithë thonë se ne jemi favoritët e mëdhenj”, ka thënë Messi për MARCA.

“Nuk do ta mohoj që jemi një nga kandidatët, por na duhen ende disa gjëra për të qenë një ekip vërtet i fortë”.

Natyrisht, vëmendja e Messit u kthye te ish-klubi i tij Barcelona, ku ish-shoku i skuadrës Xavi Hernandez ka marrë drejtimin e trajnerit.

“Barcelona do të rritet me Xavi”, ka thënë Messi.

“Ai është një trajner që di shumë dhe e njeh mirë klubin”../ora24.tv