Messi, i përjashtuar për ndeshjen kundër Real Sociedad-it

Sport – Leo Messi nuk do të luajë sonte në gjysmëfinalen e Super Kupës kundër Real Sociedad-it për shkak të disa shqetësimeve, njofton Top Channel

Lojtari nuk mori pjesë në stërvitje këtë mëngjes me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës dhe tani është konfirmuar se ai nuk do të jetë në këtë takim.

Futbollisti shpreson të marrë pjesë në ndeshjen e së Dielës nëse ata kualifikohen sot kundër ekipit Bask. Messi ndjeu disa shqetësime fundjavën e kaluar në ndeshjen midis Barcelonës dhe Granada-s. Argjentinasi vuri re një goditje në pjesën e pasme të kofshës dhe kërkoi zëvendësimin. Leo u përpoq të duronte për disa minuta për të parë nëse do të shërohej, por nuk e bëri, kështu që u zëvendësua në mes të pjesës së dytë.

Gjithçka dukej se ishte një alarm i rremë sepse futbollisti u stërvit të hënën me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës dhe u përfshi në skuadër për udhëtimin në Kordoba. Në stërvitje dje pasdite ai ndjeu dhimbje përsëri dhe u vendos që të mos stërvitej këtë mëngjes.

Më pas, është vendosur që Messi të mos luajë këtë pasdite. Mungesa vjen në një kohë të keqe. Ekipi ishte ngritur në ndeshjet e fundit dhe Leo ishte në formë të shkëlqyeshme. Ai ishte çelësi i fitores në dy ndeshjet e fundit në kampionat kundër Athletic Bilbao-s dhe Granada-s, duke shënuar dy gola në secilën ndeshje./ora24.tv/