Milaim Zeka: Albin Kurti, është shqiptar i madh, patriot i madh, por politikan tepër i keq

Kosovë –  Ish-deputeti dhe gazetari, Milaim Zeka, ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin “Express Rozë”, ku iu është përgjigjur disa pyetjeve, përcjellë Tetova1.

Në mesin e pyetjeve që iu parashtrua është edhe ajo se çfarë mendimi ka për Albin Kurtin.

Zeka e ka cilësuar Kurtin si një patriot të madh dhe një politikan tepër të keq.

“Mendimi im për Albin Kurtin, është njeri i cili ka vuajtur shumë dhe është shqiptar i madh, patriot i madh dhe politikan tepër tepër i keq”, ka thënë Zeka./ora24.tv/