Momenti kur Biden njoftohet nga mbrojtja e afërt që Amerika e ka mposhtur Iranin dhe ka vazhduar tutje në Botëror

Kombëtarja e Amerikës e ka mposhtur Iranin me rezultatin minimal në 0:1 për të siguruar kalimin tutje në Botëror.

Ishte goli i Pulisic ai që ia mundësoi Amerikës plasmanin në 1/8 e finales së Botërorit, shkruan Periskopi.

Por e veçanta e gjithë kësaj fitore të Amerikës ishte moment kur Presidenti, Joe Biden njohtohet nga truproja i tij që Amerika ka vazhduar tutje në Botërorin e Katarit.

Shikoni momentin e Biden kur kupton se vendi i tij ka shkuar tutje.

VIDEO