Moti sot, me vranësira

Shkup, 22 nëntor – Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 13 deri 16 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të ketë reshje të shiut, ndërsa në disa vende do të ketë edhe paraqitje të diellit./flesh24