Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 23 nëntor – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, në pjesët lindore me vranësira të ndryshueshme me kushte për reshje shiu. Nëpër disa fushëgropa do të ketë mjegull, sidomos në orët e mëngjesit. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 1 deri 12 gradë, ndërsa e ditës prej 10 deri 16 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 7 gradë, ndërsa e ditës deri 14 gradë.