Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup– Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, por i ftohtë. Në pjesën veriore të vendit do të ketë lagështi mesatare. Gjitashtu do të fryjë erë e përforcuar, njofton Telegrafi

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -14 deri -4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 2 deri 8 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ftohtë. Në pjesët më të larta malore do të ketë reshje të borës dhe shiut./ora24.tv/