Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter godet Greqinë

Greqi, 23 nëntor – Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm në një zonë detare në jug-perëndim të Hydra’s.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë rreth orës 05:43 të mëngjesit të sotëm. Sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës, epiqendra e tërmetit shtrihet rreth 46 kilometra në jug-perëndim të Hidrës dhe thellësia vlerësohet në 16.5 km.