Policia arreston disa persona në Shkup dhe Tetovë, u kapën me drogë

Kronikë – Në datën 30.12.2020 rreth orës 19.30 në rr. “Lubo Bozhinovski-Pish” në Tetovë, nëpunësit policorë të SPB-Tetovë e kanë privuar nga liria F.M.(27) nga Tetova, sepse tek ai është gjetur kokainë. Ai është mbajtur në Stacionin policor të Tetovës dhe pas dokumentimit të plotë të rrastit, kundër tij do të ngritet parashtresë adekuate, njofton zhurnal.mk.

Në datën 30.12.2020 në orën 22.45, nëpunësit policorë të SPB-Shkup në rajonin e Gazi Babës kanë arrestuar një 17-vjeçar nga Shkupi, sepse gjatë kontrollit tek ai është gjetur  marihuanë. Pas dokumentimit të rrastit, kundër tij do të ngritet parashtresë adekuate.

Në datën 30.12.2020 rreth orës 17.30 në afërsi të Stadiumit të qytetit në Tetovë, nëpunësit policorë të SPB-Tetovë e kanë privuar nga liria D.A.(21) nga Tetova, sepse tek ai është gjetur marihuanë. Ai është mbajtur në stacionin policorë të Tetovës dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rrastit do t’i përpilohet parashtresë adekuate./ora24.tv/