QEVERIA PUBLIKON LISTËN E 245 KOMPANIVE, QË NDIHMËN E MARRË NGA QEVERIA NUK UA KANË DHËNË PUNËTORËVE

Qeveria sot ka publikuar Listën e kompanive të cilëve u është dhënë ndihmë shtetëror për rrogë minimale, ndërsa ata nuk u kanë paguar punëtorëve të tyre.
Sipas të dhënave të DAP-it, 245 kompani, nuk kanë respektuar mjetet e dhuruara, ndërsa më e rëndësishmja është se 800 punëtorë, mbeten pa asnjë denarë në llogarit e tyre përpara festave të fundvitit, përcjell SHENJA.
DAP,  ka paralajmëruar këto kompani brenda një jave nëse nuk i paguajnë punëtorët do t’ua bllokojë xhiro-llogaritë.
Pjesa më e madhe e kompanive janë nga Shkupi-73, më pas Tetova-21 dhe Gostivari-10./ora24.tv/

 

Për të parë listën klikoni KËTU.