Rrëshqet dheu në Gjirokastër, vihen në rrezik banorët e pallatit 5 katësh në lagjen ‘Punëtori’

GJIROKASTËR– Burime për Dosja.al bëjnë me dije se nga rrëshqitja e dheut janë të rrezikuar dhe banorët e një pallati 5 katësh në lagjen ‘Punëtori’.

Për shkak të motit të keq që ka përfshirë vendin ronë që prej ditës së djeshme, në Gjirokastarë ka rrëshqitur dheu.

Ndërsa, nga rrëshqitja e dheut janë të rrezikuar dhe banorët e një pallati 5 katësh në lagjen ‘Punëtori’.

Mësohet se pallati ishte planifikuar të shembej para dy vitesh për shkak se në këtë zonëm shpesh kishte rrëshqitje të dheut, gjë e cila vinte në rrëzik banorët./ora24.tv/