Shqipëri, tetë të vdekur dhe 434 infektime të reja me coronavirus

Shqipëri – Në 24 orët e fundit në Shqipëri  janë regjistruar 434 infektime të reja me coronavirus duke shënuar një rritje në krahasim me një ditë më parë. Ndërkohë po gjatë 24 orëve të fundit  kanë humbur jetë 8 persona si pasojë e infektimit me coronavirus, shkruan Telegrafi

Statistika (31 Mars 2021)
Raste të reja ditore 434
Të shëruar në 24 orë 654
Të shtruar në spitale 271
Humbje jete në 24 orë 8
Testime ditore 2991

Testime totale 558,921
Raste pozitive 125,157
Raste të shëruara 91,271
Raste Aktive 31,651
Humbje jete 2235

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 22035
Fier 2598
Durrës 1297
Gjirokastër 1240
Shkodër 1213
Vlorë 981
Korçë 768
Elbasan 406
Lezhë 358
Kukës 361
Dibër 330
Berat 64 /ora24.tv/