Shqipëri: Xhelal Mziu caktohet drejtues qarku i PD-së në Dibër

Ish-kryebashkiaku, Xhelal Mziu është caktuar ditën e sotme drejtues qarku i PD-së në qytetin e Dibrës për zgjedhjet e 25 prillit. transmeton top-channel.tv

Ky informacion u sigurua nga burime për Top Channel.

Kujtojmë se nënkryetari Edmond Spaho është caktuar drejtues politik i PD në Korçë, kurse në Lezhë u zgjodh ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku.

Ndërsa na ndajnë rreth tre muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, Partia Demokratike është në përmbyllje procesi në Korçë, pasi më parë janë caktuar drejtuesit politik  në Durrës, në Elbasan, në Shkodër, në Lezhë, në Fier dhe Vlorë.

Ndërkohë disa qarqe, me në krye Tiranën, Partia Demokratike nuk ka caktuar ende drejtuesit e saj politikë, me të cilët do të garojë në prill./ora24.tv