Shqiptari qëllon në Milano me pistoletë dy marokenë dhe pastaj arratiset

Kronikë- Një shqiptar plagosi rëndë dy marokenë në mes të Milanos në orët e para të mëngjesit të 1 janarit, raporton vizionplus.tv

Ngjarja ndodhi në Milano. Siç raportojnë mediat italiane, njëri prej marokenëve, 39 vjeç, është në gjendje kritike për jetën sepse ka marrë plumb në kokë.

 Shqiptari u arratis nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia po punon për kapjen e tij./ora24.tv/