SKANDAL/Aktori dhe regjisori sërb, Mika Aleksic, akuzohet për përdhunim !

SËRBI – Lajmi tronditës u zbulua nga aktorja Milena Radulovi., E cila vendosi, siç thotë ajo, të mos heshtë më. Ajo dëshmoi se pronari i famshëm i shkollës së aktrimit, Miroslav Mika Aleksic, e përdhunoi atë kur ajo ishte vetëm 17 vjeç.njofton Mondo.rs

Pas rrëfimit të saj publik, Aleksiç u arrestua mbrëmë dhe u dërgua në një stacion policie. Ai është një nga producentët, aktorët dhe regjisorët më të famshëm serb. Aktorët më të mirë në Serbi ndoqën shkollën e tij. Disa prej tyre janë: Nikola Kojo, Boris Milivojevic, Nikola Zururicko, Mirjana Jokovic, Viktor Savic, Vuk Kostic, Nada Makankovic, Anja Alac, Vaja Dujovic, Marija Bergaman, Hana Selimovic, Ivana Zaric, Bojana Stefanovic.

Pas rrëfimit të tmerrshëm të mbrëmshëm të aktores Milena Radulovic, shumë kolegë e mbështetën publikisht, përfshirë Mariana Misic, Miodrag Radonjic, Nina Jankovic, si dhe regjisoren Milena Grujic./ora24.v