Sot 13 viktima dhe 104 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Shkup – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 918 teste, ndërsa janë regjistruar 104 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup-53, Kumanovë-8, Shtip-2, Prilep-13, Tetovë-3, Strugë-1, Manastir-1, Kavadar-2, Gostivar-1, Gjevgjeli-1, Kriva Pallankë-4, Radovish-1, Krushev-2, Koçan-6, Vinicë-3, Sveti Nikollë-1, Negotin-2.

13 persona vdiqën, katër pacientë nga Shkupi (78, 66, 71 dhe 68), katër nga Prilepi (80, 57, 80 dhe 50), një pacient nga Velesi (74), një nga Ohri (67), një nga Kavadari (62), një nga Probishtipi (72) dhe një pacient nga Negotina (78). Pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 86.597./ora24.tv/