Sot 403 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Shkup – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.118 teste, ndërsa janë regjistruar 403 raste të reja me Covid-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup-165, Kumanovë-30, Dibër-9, Shtip-4, Prilep-10, Tetovë-14, Strugë-11, Veles-25, Manastir-10, Ohër-19, Kavadar-22, Gostivar-11, Gjevgjeli-8, Strumicë-13, Radovish-3, Krushev-4, Koçan-14, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berov-3, Vinic-2, Dellçev-2, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-4, Resnjë-4, Negotinë-11.

10 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (54 dhe 90), një nga Kumanova (73), dy pacientë nga Prilepi (59 dhe 56), një nga Ohri (72), një pacient nga Gjevgjelia/ Bogdanci ( 76 vjet), një nga Strumica (71 vjet), një nga Dellçeva / Makedonska Kamenica (74 vjet) dhe një pacient nga Kërçova (76 vjeç). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 88.389./ora24.tv/