Sot moti do të jetë me diell dhe vranësira

Maqedoni – Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Gjatë orëve të natë do të ketë kushte për reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë juglindore, përcjell /Telegrafi/

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri në -1 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 5 deri në 14 gradë celsius./ora24.tv/