Stoltenberg: Pamjet nga Uashingtoni tronditëse

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i quajti tronditëse skenat e zhvilluara në Uashington, përcjell tv21.tv.

“Skena tronditëse në Washington, D.C. Rezultati i këtyre zgjedhjeve demokratike duhet të respektohet”, shkroi Stoltenberg në Twitter.

Komentet e tij erdhën ndërsa imazhet televizive treguan protestues që sulmonin ndërtesën e Kapitolit të SHBA dhe skena të dhunës./ora24.tv/