Mickoski: Ofroj zgjidhje për krizën energjetike, takim dhe debat televiziv me Kovaçevskin. Ai vazhdon të dezertojë

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka shkruar një status në FB, ku spjegon se e ka ftuar kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe përfaqësuesit e Qeverisë që…

Lexo më tepër Mickoski: Ofroj zgjidhje për krizën energjetike, takim dhe debat televiziv me Kovaçevskin. Ai vazhdon të dezertojë

Mickoski: Duhet të ketë zgjedhje të parakohshme. Edhe simpatizantët e LSDM dhe BDI thonë se Qeveria është katastrofë

“Qeveria pretendon se do të shkojë deri në fund me mandatin e saj, por ne vlerësojmë se është mirë që të ketë zgjedhje të parakohshme,…

Lexo më tepër Mickoski: Duhet të ketë zgjedhje të parakohshme. Edhe simpatizantët e LSDM dhe BDI thonë se Qeveria është katastrofë

Miteva: Dyshja Kovaçevski në vend që të prodhojë energji elektrike në Maqedoni, e blen nga vendet e huaja me çmime jashtëzakonisht të larta

VMRO-DPMNE në konferencë për media e ka akuzuar kryeministrin Dimitar Kovçevski dhe drejtorin e  Elektranave të Maqedonisë, Vasko Kovaçevski, se blejnë energji elektrike shumë më…

Lexo më tepër Miteva: Dyshja Kovaçevski në vend që të prodhojë energji elektrike në Maqedoni, e blen nga vendet e huaja me çmime jashtëzakonisht të larta

Mickoski: Të kota koncertet për M.O.-në kur ikin të rinjtë, zbrazen fshatrat e qytetet, nuk ka kanalizime e ujë për të pirë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski ka komentuar deklaratat e BDI-së dhe LSDM-së lidhur me Marrëveshjen e Ohrit. Në pyetjen e gazetarëve se pushteti BDI-LSEM thotë…

Lexo më tepër Mickoski: Të kota koncertet për M.O.-në kur ikin të rinjtë, zbrazen fshatrat e qytetet, nuk ka kanalizime e ujë për të pirë

(Video) Mickoski: Opozita shqiptare të deklarohet, a opozitë a me pushtetin! Flet dhe për zgjedhje, referendumin, krizën energjetike

Shumica dërrmuese e qytetarëve, pa dallim etnie, janë për referendum, theksoi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Ai tha se ende nuk ka dëgjuar qëndrimin e…

Lexo më tepër (Video) Mickoski: Opozita shqiptare të deklarohet, a opozitë a me pushtetin! Flet dhe për zgjedhje, referendumin, krizën energjetike