Tërmet 6.7 ballë në kufirin Mongoli-Rusi

BOTËNjë tërmet me madhësi 6.7 të shkallës Rihter goditi rajonin në kufirin midis Rusisë dhe Mongolisë, sipas Shërbimit Gjeologjik Gjerman. 

Tërmeti ishte në një thellësi prej 10 km, raporton Reuters.

Epiqendra u raportua 277 kilometra në jugperëndim të Angarsk në rajonin Siberian. Nuk u raportua dëme./ora24.tv