VMRO-DPMNE: Maqedonia është pa përfaqësuesin më të lartë në NATO, pasi kandidati u refuzua nga Aleanca !

RMV– Maqedonia ka qenë pa përfaqësuesin më të lartë ushtarak në selinë e NATO-s në Bruksel për dy vjet e gjysmë. Arsyeja për këtë është se kandidati që Shekerinska propozoi dhe Pendarovski e pranoi, NATO e refuzoi. Kjo u deklarua në një konferencë për shtyp nga Dragan Kovacki nga VMRO-DPMNE. raporton makfax.co.mk

Ai pretendon se këto ditë, për arsye sigurie, NATO ka kthyer një person tjetër i cili u dërgua dhe punoi për një vit në Bruksel.

“Sekerinska dhe Pendarovski dërgojnë njerëz për përfaqësuesit e NATO-s që nuk kalojnë filtrat e tyre. “Ky është një skandal ndërkombëtar dhe diplomatik dhe dëmton reputacionin e vendit,” tha Kovacki./ora24.tv